Benfica, cestovní kancelář

FLORENCIE - poznávací zájezd, 4 noci v centru města ***

Poznejte důkladně kolébku renesance Florencii. Za vlády nejznámější florentské rodiny Medičejských, která se zasloužila o největší rozkvět města, se Florencie stala významným kulturním centrem a perlou renesance. Během 4 dnů poznáme město, kde na nás z každého koutu dýchá historie, navštívíme galerie, muzea a objevíme mnoho skvostů italského umění. Až se nám ze všech těch renesančních památek ve Florencii zatočí hlava…

 

Program zájezdu:

1.den

Odjezd v časných ranních hodinách. Příjezd do Florencie v podvečerních hodinách, ubytování v hotelu Unicorno *** v centru Florencie.

 

2.den - náboženské srdce Florencie

Když se řekne Florencie, většině turistů se vybaví právě ikonické stavby stojící Piazza del Duomo.  Jedná se o unikátní komplex, kdy všechny stavby spolu architektonicky korespondují, jsou obloženy bílým, zeleným, v případě dómu světle růžovým mramorem. Navštívíme slavnou florentskou katedrálu Santa Maria del Fiore, dominantu a symbol Florencie, ukázku její krásy i moci, náboženské srdce města, s věhlasnou Brunelleschiho kupolí, postavenou bez středové podpěry. Dále navštívíme baptisterium, pro většinu Florenťanů nejmilejší stavbu ve městě, s nádhernou vnitřní mozaikovou výzdobou, s úchvatnými dveřmi s biblickými motivy. V těsné blízkosti je také štíhlá čtvercová, 85 metrů vysoká, do nebe se tyčící Giottova zvonice. A nesmíme vynechat nedaleké Museo dell'Opera del Duomo, kde se nachází originály mnoha uměleckých děl, odebraných z katedrály, zvonice, baptisteria, originál Rajské brány a originály soch, které původně zdobily zvonici. Kostel San Lorenzo je místem posledního odpočinku všech vůdčích členů rodiny Mediči, počínaje Cosimem "starým" Medičejským až po Cosima III.

 

3.den – procházka po druhé straně řeky

Projdeme se po nejstarším kamenném mostě Ponte Vecchio neboli Mostě zlatníků, po kterém doslova procházela historie a vychutnáme si malebné pohledy na řeku Arno a jedno z nejkrásnějších světových měst. Prohlídka bude následovat na druhé straně řeky, ve čtvrti Oltrarno, která je tradičně domovem místních rukodělných řemesel a jídlo je silnou stránkou této části města, Florenťané nás zkrátka chtějí přilákat i na druhou stranu řeky. Na náměstí před bazilikou Santo Spirito se v létě konají kulturní akce a koncerty pod širým nebem. Návštěva nádherného renesančního Paláce Pitti a na palác navazujících zahrad Boboli je obrovským zážitkem, zapsanou na seznamu památek světového dědictví UNESCO jako součást položky „Vily a zahrady Medičejských v Toskánsku“. Hlavní atrakcí paláce je Galleria Palatina, sbírka umění, které nashromáždili Medičejští a velkovévodové lotrinští. K jedinečné umělecké sbírce obrazů se řadí díla od Raffaela, Tiziana, dále je zde zastoupen také Caravaggio, Sandro Botticelli, Tintoretto, Petr Pavel Rubens, Lippi, Veronese, Cristofan Allori. Procházkou dojdeme na pahorek nad italskou Florencií, s románskou bazilikou San Miniato al Monte a den zakončíme nádherným panoramatickým výhledem na město z náměstí Piazzale Michelangelo.

 

4.den – občanské srdce Florencie

Prohlídku začneme u renesančního paláce Strozzi z 15. stol. a na místě bývalého římského fóra, které bylo přestavěno na Piazza della Repubblica. Navštívit náměstí Piazza della Signoria v centru Florencie patří jistě k povinnostem každého turisty, protože je známé vysokou koncentrací slavných soch a památek. Před radnicí Palazzo Vecchio se nachází replika snad nejslavnější Michelangelovy sochy Davida. V proslulé otevřené hale Loggia dei Lanzi nalezneme celou řadu renesančních soch – Perseus s hlavou Medúzy, Únos Sabinek, Herkules krotící kentaura. Nedaleká františkánská bazilika Santa Croce je místem posledního odpočinku mnoha významných florenťanů, je zde pohřben Michelangelo, Galileo Galilei, Machiavelli, Rossini a při její návštěvě určitě pocítíte onen známý „Stendhalův syndrom“. Naši procházku zakončíme u budovy nalezince pro odložené děti Ospedale degli Innocenti, dále u komplexu budov na Piazza San Marco a také u Galerie dell'Accademia.

 

5.den – jedna z nejslavnějších galerií světa

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších uměleckých galerií na světě je florentská Galleria degli Uffizi. Jedná se o dlouhou dvoutraktovou budovu, kterou pro toskánského velkovévodu Cosima I. Medičejského postavil slavný italský architekt a dvorní malíř Medičejských Giorgio Vasari. Rodina Medičejů shromažďovala po několik staletí umělecké skvosty a tuto sbírku nakonec odkázala městu, za podmínky, že nikdy nebude z italské Florencie odstěhována jinam. Dnes obsahuje největší sbírku renesančního výtvarného umění na světě, s 2.000 vystavenými díly a dalšími 1.500 v místním depozitáři. Díky projektu Nové Uffizi se stálá sbírka vystavených exponátů rozrostla ze 45 na 101 zrenovovaných sálů. Přijměte pozvání do renesančního srdce Itálie, kde se mezi stovkami děl vyjímá Zrození Venuše či Primavera Sandra Botticelliho, Klanění tří králů Leonarda da Vinci nebo řada obrazů od Raffaela Santiho.

Po individuální prohlídce Galerie Uffizi následuje odjezd z Florencie a cesta zpět do ČR.

 

Termíny a ceny

Poznávací zájezd

Termíny Počet nocí Dospělý
06.04.22 - 10.04.22
St - Ne
4
11 800 Kč
9 800 Kč
objednat
27.04.22 - 01.05.22
St - Ne
4
12 700 Kč
10 700 Kč
objednat
11.10.22 - 15.10.22
Út - So
4
12 700 Kč
10 700 Kč
objednat

 

Cena zahrnuje:

-        4 x ubytování se snídaní v Hotelu Unicorno *** v centru Florencie

-        dopravu luxusním klimatizovaným mikrobusem pro 8 osob

-        služby zástupce cestovní kanceláře, který Vás bude provázet po celou dobu pobytu

-       pobytovou taxu

 

 Slevy a příplatky:

-       možnost zakoupení kompletního cestovního pojištění včetně pojištění na storno a také na onemocnění Covid-19 za cenu 360 Kč/osoba/6 dní (nad 70 let je cena 720 Kč/osoba/6 dní)

-       příplatek za jednolůžkový pokoj je 2 150 Kč/pobyt (ve vedlejším hotelu)

-       vstupy do historických objektů se platí individuálně

 

Nástupní místa:

-        Třinec – Český Těšín – Frýdek-Místek – Ostrava – Olomouc – Brno

 

Orientační ceny vstupů:

-        Muzeum OPA + Batisterium / 10 EUR

-        Cupola del Brunelleschi / 20 EUR

-        Campanilla di Giotto / 15 EUR

-        Cappelle Medice / 9 EUR

-        Palazzo Pitti (Galleria Palatina) / 16 EUR

-        Giardino Boboli / 10 EUR

-        Palazzo Pitti (Galleria Palatina) + Giardino Boboli + Galleria degli Uffizi / 38 EUR (zvýhodněný vstup)

-        Opera di Santa Croce / 8 EUR

 

FotoGalerie:

Florencie_
Florencie_

Florencie_Bazilika_Santa_Croce
Florencie_Bazilika_Santa_Croce

Florencie_Bazilika_San_Lorenzo
Florencie_Bazilika_San_Lorenzo

Florencie_Galerie
Florencie_Galerie

Florencie_Galerie_Uffizi
Florencie_Galerie_Uffizi

Florencie_Giottova_zvonice
Florencie_Giottova_zvonice

Florencie_Piazza_della_Signoria
Florencie_Piazza_della_Signoria

Florencie_Ponte_di_Vecchio
Florencie_Ponte_di_Vecchio

Florencie_Santa_Maria_del_Fiore
Florencie_Santa_Maria_del_Fiore

Florencie_Santa_Maria_Novella
Florencie_Santa_Maria_Novella

Hotel
Hotel

Hotel_2 luzkovy_pokoj
Hotel_2 luzkovy_pokoj

Hotel_2 luzkovy_pokoj_koupelna
Hotel_2 luzkovy_pokoj_koupelna

Hotel_Recepce
Hotel_Recepce

Hotel_Snidane
Hotel_Snidane

Hotel_Snidane_
Hotel_Snidane_

_Florencie_Ponte_di_Vecchio
_Florencie_Ponte_di_Vecchio

Florencie_hlavni
Florencie_hlavni