Benfica, cestovní kancelář

FLORENCIE - poznávací zájezd, 4 noci v centru

doprava autobusem

Termíny a ceny

Poznejte důkladně kolébku renesance Florencii. Za vlády nejznámější florentské rodiny Medičejských, která se zasloužila o největší rozkvět města, se Florencie stala významným kulturním centrem a perlou renesance. Během 4 dnů poznáme město, kde na nás z každého koutu dýchá historie, navštívíme galerie, muzea a objevíme mnoho skvostů italského umění. Až se nám ze všech těch renesančních památek ve Florencii zatočí hlava…

 

Program zájezdu:

1.den

Odjezd v časných ranních hodinách. Příjezd do Florencie v podvečerních hodinách, ubytování v hotelu Palazzo dei Ciompi *** v centru Florencie.

 

2.den - náboženské srdce Florencie

Po snídani bude následovat prohlídka města. Když se řekne Florencie, většině turistů se vybaví právě ikonické stavby stojící Piazza del Duomo. Jedná se o unikátní komplex, kdy všechny stavby spolu architektonicky korespondují, jsou obloženy bílým, zeleným, v případě dómu světle růžovým mramorem. Navštívíme slavnou florentskou katedrálu Santa Maria del Fiore, dominantu a symbol Florencie, ukázku její krásy i moci, náboženské srdce města, s věhlasnou Brunelleschiho kupolí, postavenou bez středové podpěry. Dále navštívíme baptisterium, pro většinu Florenťanů nejmilejší stavbu ve městě, s nádhernou vnitřní mozaikovou výzdobou, s úchvatnými dveřmi s biblickými motivy. V těsné blízkosti je také štíhlá čtvercová, 85 metrů vysoká, do nebe se tyčící Giottova zvonice. A nesmíme vynechat nedaleké Museo dell'Opera del Duomo, kde se nachází originály mnoha uměleckých děl, odebraných z katedrály, zvonice, baptisteria, originál Rajské brány a originály soch, které původně zdobily zvonici. Kostel San Lorenzo je místem posledního odpočinku všech vůdčích členů rodiny Mediči, počínaje Cosimem "starým" Medičejským až po Cosima III.

 

3.den – Galleria degli Uffizi a procházka po druhé straně řeky

Po snídani přijměte pozvání do renesančního srdce Itálie, kde se mezi stovkami děl vyjímá Zrození Venuše či Primavera Sandra Botticelliho, Klanění tří králů Leonarda da Vinci nebo řada obrazů od Raffaela Santiho. Galerie Uffizi je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších uměleckých galerií na světě. Jedná se odlouhou dvoutraktovou budovu, kterou pro toskánského velkovévodu Cosima I. Medičejského postavil slavný italský architekt a dvorní malíř Medičejských Giorgio Vasari. Rodina Medičejů shromažďovala po několik staletí umělecké skvosty a tuto sbírku nakonec odkázala městu, za podmínky, že nikdy nebude z italské Florencie odstěhována jinam. Dnes obsahuje největší sbírku renesančního výtvarného umění na světě, s 2.000 vystavenými díly a dalšími 1.500 v místním depozitáři. Díky projektu Nové Uffizi se stálá sbírka vystavených exponátů rozrostla ze 45 na 101 zrenovovaných sálů.

Následovat bude procházka po nejstarším kamenném mostě Ponte Vecchio neboli Mostě zlatníků a vychutnáme si malebné pohledy na řeku Arno a jedno z nejkrásnějších světových měst. Navštívíme druhou stranu řeky, čtvrť Oltrarno, která je tradičně domovem místních rukodělných řemesel a jídlo je silnou stránkou této části města, Florenťané nás zkrátka chtějí přilákat i na druhou stranu řeky. Na náměstí před bazilikou Santo Spirito se v létě konají kulturní akce a koncerty pod širým nebem. Dále si ukážeme nádherný renesanční Palác Pitti a na palác navazující zahrady Boboli, zapsané na seznamu památek světového dědictví UNESCO jako součást položky „Vily a zahrady Medičejských v Toskánsku“. Hlavní atrakcí paláce je Galleria Palatina, sbírka umění, které nashromáždili Medičejští a velkovévodové lotrinští. K jedinečné umělecké sbírce obrazů se řadí díla od Raffaela, Tiziana, dále je zde zastoupen také Caravaggio, Sandro Botticelli, Tintoretto, Petr Pavel Rubens, Lippi, Veronese, Cristofan Allori. Pro zájemce bude připravena ještě večerní procházka na pahorek nad italskou Florencií, s románskou bazilikou San Miniato al Monte a nádherný panoramatický výhledem na město z náměstí Piazzale Michelangelo.

 

4.den – občanské srdce Florencie

Po snídani začneme prohlídku ve františkánské bazilice Santa Croce, která je místem posledního odpočinku mnoha významných florenťanů, je zde pohřben Michelangelo, Galileo Galilei, Machiavelli, Rossini a při její návštěvě určitě pocítíte onen známý „Stendhalův syndrom“. Navštívit náměstí Piazza della Signoria v centru Florencie patří jistě k povinnostem každého turisty, protože je známé vysokou koncentrací slavných soch a památek. Před radnicí Palazzo Vecchio se nachází replika snad nejslavnější Michelangelovy sochy Davida. V proslulé otevřené hale Loggia dei Lanzi nalezneme celou řadu renesančních soch – Perseus s hlavou Medúzy, Únos Sabinek, Herkules krotící kentaura. Dále uvidíme renesanční palác Strozzi z 15. stol. a na místě bývalého římského fóra, které bylo přestavěno na Piazza della Repubblica. Naši procházku zakončíme u budovy nalezince pro odložené děti Ospedale degli Innocenti, dále u komplexu budov na Piazza San Marco a také u Galerie dell'Accademia.

 

5.den

Ráno zahájíme snídaní, pak bude následovat odjezd z Florencie v dopoledních hodinách. Příjezd do Třince večer.

 

Termíny Počet nocí Dospělý
26.10.24 - 30.10.24
So - St
vyprodáno
4 13 500 Kč objednat

Cena zahrnuje:

-        4 x ubytování se snídaní v Hotelu Palazzo dei Ciompi *** v centru Florencie

-        dopravu luxusním klimatizovaným mikrobusem pro 8 osob

-        služby zástupce cestovní kanceláře, který Vás bude provázet po celou dobu pobytu

 

 Slevy a příplatky:

-       možnost zakoupení komplexního cestovního pojištění 250 Kč/dospělý do 70 let/5 dní, 500 Kč/dospělý nad 70 let/5 dní

-       možnost připojištění na onemocnění Covid 19 je za příplatek 50%

-      pobytová taxa - 600 Kč/osoba/4 noci (povinný příplatek)

-       příplatek za jednolůžkový pokoj je 3 900 Kč/pobyt (ve vedlejším hotelu)

-       vstupy do historických objektů se platí individuálně, tyto vstupy budeme hromadně rezervovat s předstihem, vždy 1 EUR navíc, budeme od Vás potřebovat upřesnit, o které vstupy budete mít zájem

 

Nástupní místa:

-        Třinec – Český Těšín – Frýdek-Místek – Olomouc – Brno

 

Orientační ceny vstupů:

-        neděle 27.10. - Brunelleschi Pass – kupole 463 schodů, zvonice 414 schodů, baptisterium, muzeum, Santa Reparata / 30 EUR (vstupné do 5 památek, doporučujeme tuto variantu)

-        neděle 27.10. - Giotto Pass – zvonice 414 schodů, baptisterium, muzeum, Santa Reparata / 20 EUR (vstupné do 4 památek)

-        neděle 27.10. - Ghiberti Pass – baptisterium, muzeum, Santa Reparata / 15 EUR (vstupné do 3 památek)

-        neděle 27.10. - Katedrála Santa Maria del Fiore – zdarma

-        neděle 27.10. - Bazilika San Lorenzo / 9 EUR

-        pondělí 29.10. - Galleria degli Uffizi / 25 EUR

-        pondělí 29.10. - Giardino Boboli / 10 EUR

-        úterý 30.10. - Bazilika Santa Croce / 8 EUR

FotoGalerie:

A_Florencie_ _Santa_Maria_del_Fiore
A_Florencie_ _Santa_Maria_del_Fiore

Florencie_  Cappella_de_Pazzi
Florencie_ Cappella_de_Pazzi

Florencie_ _Giottova_zvonice
Florencie_ _Giottova_zvonice

Florencie_ _Giottova_zvonice_
Florencie_ _Giottova_zvonice_

Florencie_ _katedrala_Santa_Maria_del_Fiore
Florencie_ _katedrala_Santa_Maria_del_Fiore

Florencie_ _katedrala_Santa_Maria_del_Fiore2
Florencie_ _katedrala_Santa_Maria_del_Fiore2

Florencie_ _La_Basilica_di_San_Lorenzo
Florencie_ _La_Basilica_di_San_Lorenzo

Florencie_ _Palac_Vecchio
Florencie_ _Palac_Vecchio

Florencie_ _Palac_Vecchio2
Florencie_ _Palac_Vecchio2

Florencie_ _Palazzo_Pitti
Florencie_ _Palazzo_Pitti

Florencie_ _Palazzo_Pitti_
Florencie_ _Palazzo_Pitti_

Florencie_ _Ponte_Vecchio_ _Most_zlatniku
Florencie_ _Ponte_Vecchio_ _Most_zlatniku

Florencie_ _Ponte_Vecchio_ _Most_zlatniku_
Florencie_ _Ponte_Vecchio_ _Most_zlatniku_

Florencie_ _Salone_dei_Cinquecento
Florencie_ _Salone_dei_Cinquecento

Florencie_ _Sandro_Botticelli_Zrozeni_Venuse
Florencie_ _Sandro_Botticelli_Zrozeni_Venuse

Florencie_ _Santa_Marie_del_Fiore_
Florencie_ _Santa_Marie_del_Fiore_

Florencie_ _Socha_od_Michelangela,_David
Florencie_ _Socha_od_Michelangela,_David

Florencie_ _Vasariho_koridor
Florencie_ _Vasariho_koridor

Florencie_ _Vasariho_koridor_
Florencie_ _Vasariho_koridor_

Florenzie_ _La_Galleria_degli_Uffizi
Florenzie_ _La_Galleria_degli_Uffizi

Florenzie_ _La_Galleria_degli_Uffizi_
Florenzie_ _La_Galleria_degli_Uffizi_