Benfica, cestovní kancelář

Polsko - Vánoční Krakow

Adventní den v Krakowě s návštěvou trhů. 

Krakow 

hlavní město Malopolského vojvodství, na jihu Polska, patří k turisticky nejvyhledávanějším polským městům. Byl založen v 7. století a dnes je jedním z nejstarších a nejkrásnějších polských měst. Od roku 1978 je zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je druhým největším polským městem hned po Varšavě. Druhou světovou válku přežil Krakow bez úhony, a tak zůstal jediným velkým polským městem, které nebylo zničeno a uchovalo si svou historickou tvář. Více než 6 tisíc historických objektů, bohatých zejména na renesanci, baroko a gotiku, je většinou soustředěno do čtvrti Stare miasto a lze nejlépe prohlédnout pěšky. Zahrnuje historické části Staré město, hrad Wawel stojící nad řekou Wisłou, Wawelskou katedrálu, bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, dále sídlo starobylé Jagellonské univerzity a budovu arcibiskupství. V historickém centru se nachází Hlavní náměstí neboli Rynek Główny z konce 13. století. V jeho středu stojí samostatné stavby – věž staré radnice, Sukiennice a kostelík sv. Vojtěcha. Nejkrásnější dominantou Rynku je Mariánský kostel s unikátním dřevěným oltářem, dílo Wita Stwosze. Znělka Hejnal, polsky Hejnał Mariacki, je součástí městských tradic a je jedním ze symbolů města. Staré město bylo ve středověku obehnáno hradbami, z nichž se do dnešních dnů dochovala Floriánská brána a památník Barbakan. 

Program:  

Dopoledne projdeme s průvodcem historické centrum od královského hradu Wawel přes Kanovnickou ulici ke kostelu sv. Petra a Pavla, kolem Františkánského kostela s klášterem, známé Jagellonské univerzity, až na Hlavní náměstí se Sukiennicemi a Mariánským kostelem. Společně si poslechneme melodii hejnal hranou trubačem každou celou hodinu. Prohlídku zakončíme u Floriánské brány, v blízkosti parku Planty a Barbakanu. Procházka po vánočním městě u nás navodí tu pravou vánoční atmosféru. 

Po 12hodině se přesuneme na tradiční adventní trhy, které zde v polském Krakowě mají dlouholetou tradici. Typický vánoční trh se nachází na Hlavním rynku, pod známou budovou Sukiennice. Najdeme zde tradiční speciality, kterými jsou bigos, grilované klobásy, pečená selátka, bramboráky a spoustu dalších lákadel. Ochutnat zde můžeme specialitu zdejšího trhu, tradiční a velice oblíbený pitný med. V dřevěných stáncích pořídíme kvalitní výrobky místních umělců, vánoční dekorace a v neposlední řadě také jantar. Krakow totiž leží na tvz. Jantarové stezce, která dřív vedla z Vídně do Krakowa. Typickou vánoční tradicí je výstava tzv. krakowských szopek. Některé z těchto „betlémů“ z minulých ročníků můžeme spatřit při procházce městem. 

Nenechte si ujít prohlídku nádherně vyzdobeného Krakowa a vydejte se s námi na jednodenní zájezd s působivou vánoční atmosférou.  

Odjezdy: 

7:00 hod Třinec Kulturní dům Trisia 

7:15 hod Český Těšín Autobusové stanoviště 

Odjezd zpět z Krakowa v 18:30 hod - návrat do Třince cca 21 hod. 

Termíny a ceny

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • vstupy do památek

 

Pojištění léčebných výloh, platný doklad: 

Klienti, kteří si při koupi zájezdu sjednali komplexní cestovní pojištění, obdrží pojišťovací karty od průvodce v autobuse

Možnost zakoupení komplexního cestovního pojištění 40 Kč/dospělý

Vezměte si s sebou kartu své zdravotní pojišťovny a platný cestovní doklad

 

Ceny vstupného:

Královské reprezentační komnaty na Wawelu: dospělý 16 zł

Královské soukromé komnaty na Wawelu: dospělý 21 zł

Zvon Zikmund + královské hrobky + katedrální muzeum: dospělý 12 zł

Podzemí pod rynkem: dospělý 19 zł

 

FotoGalerie: