Benfica, cestovní kancelář

Polsko - Vánoční Wroclaw

Adventní den ve Wroclawi s návštěvou trhů.

Wroclaw
hlavní město Dolního Slezska a historické hlavní město Slezska láká na památky, kulturu i skvělou kuchyni. Přezdívku "Benátky střední Evropy” si polská Wroclaw nevysloužila bezdůvodně. Právě po Benátkách a Amsterdamu má z evropských měst třetí největší počet mostů, můstků a lávek. Přes Odru se jich tu klene více než sto třicet. Tisíciletá historie Wroclawi je úzce propojena s českými dějinami. Nejstarší část města se rozkládá na Tumském ostrově, který byljiž od pradávna osídlen slovanským kmenem Slezanů a právě zde město v 10. století založil český kníže Vratislav.Dnes zde najdeme soubor sakrálních budov - katedrálu sv. Jana Křtitele, kostel sv. Jiljí, kostel sv. Kříže, Arcibiskupský palác, další majestátní církevní stavby a při procházce ostrovem zažijeme jedinečnou tajuplnou atmosféru. V historickém centru se nachází Hlavní trhové náměstí, kterému vévodí krásná středověká radnice s vysokými pozdněgotickými štíty. Kousek od Rynku se nachází gotický kostel sv. Alžběty, dva středověké domy Jeníček a Mařenka a na Univerzitním náměstí budova univerzity založená v roce 1702 císařem Leopoldem I. Za návštěvu zde stojí Aula Leopoldina umístěná v 1. patře univerzity, právem označovaná za barokní skvost.Jedním z velkých symbolů současné Wrocławi jsou malí bronzoví Wroclawští trpaslíci,polsky krasnale, jejichž sochy najdeme prakticky všude ve městě. První trpaslík se v ulicích města objevil až roku 2001 jako pomník významného protirežimního hnutí Oranžová alternativa. V dalších letech přibylo ve městě více než 300 trpaslíků a dnes se dá říct,že trpaslíci jsou naprosto všude. A jak místní lidé, tak turisté je milují. V případě hezkého počasí doporučujeme plavbu lodí po řece Odře, případně v Szczytnickém parku návštěvu jedinečné železobetonové stavby Hala století, zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2006.

Program:

Dopoledne projdeme s průvodcem historické centrum města od Tumského ostrova přes Ostrov Písek, dále kolem Wroclawské univerzity, bývalých jatek, známých domů Jeníčka a Mařenky a dojdeme na Hlavní náměstí s radnicí.

Po 12té hodině se přesuneme na tradiční adventní trhy, které zde v polské Wroclawi mají dlouholetou tradici.Typický vánoční trh se nachází na Hlavním náměstí. Najdeme zde místní speciality, kterými jsou bigos, grilované klobásy, pečená selátka, zapiekanki a spoustu dalších lákadel. Ochutnat zde můžeme kromě punče a svařeného vína také specialitu, tradiční a velice oblíbený pitný med. Návštěva města Wroclaw s vánočními trhy a krásnou vánoční výzdobou je v adventní době neopakovatelným zážitkem.

Odjezdy:

6:00 hod Třinec Kulturní dům Trisia

6:15 hod Český Těšín Autobusové stanoviště

Odjezd zpět z Wroclawi v 18:00 hod - návrat do Třince cca 22 hod.

Termíny a ceny

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • vstupy do památek

 

Pojištění léčebných výloh, platný doklad: 

Klienti, kteří si při koupi zájezdu sjednali komplexní cestovní pojištění, obdrží pojišťovací karty od průvodce v autobuse

Možnost zakoupení komplexního cestovního pojištění 40 Kč/dospělý

Vezměte si s sebou kartu své zdravotní pojišťovny a platný cestovní doklad

 

Ceny vstupného:

Univerzita 2 sály: dospělý 12 zł

Plavba lodí po řece Odře: dospělý 20 zł   

Katedrála svatého Jana Křtitele, vyhlídková věž (výtah): dospělý 5 zł

FotoGalerie:

Wroclaw Rynek
Wroclaw Rynek

Wrocław Měšťanské domy
Wrocław Měšťanské domy

Wrocław Měšťanské domy
Wrocław Měšťanské domy