Dva dny v Łodżi
Objevte bývalé centrum textilního průmyslu, které je dnes považováno za kulturní centrum Polska. Město Lodž je po Varšavě a Krakovu třetím největším městem Polska. Je nazýváno městem čtyř kultur – Poláků, Rusů, Němců a Židů a každoročně se zde koná stejnojmenný festival. Objevte s námi město Łodż, které je pro české turisty neprobádané, a přitom nabízí nespočet zajímavých památek.
Termíny a ceny
Aktuálně není vypsán žádný termín zájezdu
Ubytování
Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje v Hotelu Campanile *** v centru Łodże
Stravování
Snídaně – formou švédských stolů
Zájezd zahrnuje
- 1 x ubytování se snídaní v Hotelu Campanile *** v centru Łodże
- dopravu luxusním klimatizovaným mikrobusem pro 8 osob
- služby zástupce/průvodce cestovní kanceláře, který Vás bude provázet po celou dobu pobytu
- pobytovou taxu
Program
1.den:
Odjezd z Třince v 06:30 hod. ráno, příjezd do města Łodż kolem 10:30 hodin. Prohlédneme si obdélníkové Staroměstské náměstí a navazující Staroměstský park se slunečními hodinami. Dále uvidíme Muzeum města Lodž, umístěné v paláci průmyslníka a jednoho z lodžských králů bavlny Izraela Poznańskiego. Následovat bude prohlídka areálu bývalé továrny Izraele Poznańskiego – Manufaktura, která byla přestavěna na jedno z největších polských obchodních a rekreačních center a nabízí zajímavé Muzeum Fabryki.
Poté navštívíme Náměstí Svobody se sochou Tadeusza Kościuszki a evangelický kostel Nejsvětější Trojice. Při procházce uvidíme reprezentativní ulicí Piotrkowska, která je s délkou 4 km jednou z nejdelších nákupních ulic v Evropě a dnes je turistickým místem s mnoha významnými budovami a zajímavostmi – pasáž růží, fasáda narození dne, „Alej hvězd“, streetartové umění, pomník Leona Schillera, pomník jednorožce, Gutenbergův dům, evangelicko-luterský kostel svatého Matouše.
Následuje ubytování v hotelu v centru města, doporučujeme navštívit jednu z mnoha místních restaurací, barů nebo kaváren pro poznání místní gastronomie a atmosféry.
2.den:
Po snídani bude následovat prohlídka města. Po druhé světové válce se polský filmový průmysl přestěhoval právě do Lodže a na zdejší Národní filmové škole kdysi studovali uznávaní režiséři jako Krzysztof Kieślowski a Andrzej Wajda. Navštívíme reprezentativní palác Karola Scheiblera, s možností návštěvy Muzea kinematografie včetně interiérů paláce.
Možnost návštěvy palmového skleníku Palmiarnia v blízkém parku Źrodliska. Dále uvidíme historickou čtvrť Księży Młyn – tovární a obytný komplex, který po vzoru Anglie, jako samostatné město ve městě, nechal v 19. století postavil továrník Karel Scheibler. Lodžská arcidiecéze nedávno oslavila sté výročí a je reprezentována katedrálou sv. Stanislava Kostky z roku 1922. Památník obětí nacismu se nachází na bývalé železniční stanici Radegast postavené v roce 1925, ze které byli během druhé světové války deportováni Židé do koncentračních táborů. Nedaleko stanice Radegast se nachází jeden s největších židovských hřbitovů v Evropě, s hrobem lodžského krále bavlny Izraele Poznańskiego.
Další informace
Slevy a příplatky
- možnost zakoupení kompletního cestovního pojištění včetně pojištění na storno a také na onemocnění Covid-19 za cenu 120 Kč/osoba/2 dny (nad 70 let je cena 240 Kč/osoba/2 dny)
- příplatek za jednolůžkový pokoj je 550 Kč/pobyt
- vstupy do muzeí se platí individuálně
Nástupní místa
Třinec – Český Těšín – Karviná – Bohumín